عکاسی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی آتلیه اختصاصی، مدلینگ،     تجهیزات کامل و مدرن


عکاسی همواره یکی از مهمترین عناصر طرح و ایده تبلیغاتی است. هماهنگ سازی تصویر برای استفاده در رسانة تبلیغاتی نیازمند درک بالایی می باشد. شرکت رسا نقش با گردآوری عناصر لازم برای ارائه و استفادة صحیح از عکس خدمات شایان توجهی را در این حوزه ارائه می دهد. خدماتی مانند:
– آتلیه اختصاصی عکاسی
– استفاده از مجهزترین دوربین ها و تجهیزات عکاسی
– استفاده از اساتید عکاسی به عنوان نیروی کار آمد در این حوزه
– مدل سازی سه بعدی از محصولات

عکاسی تبلیغاتی، صنعتی و خبری موضوعاتی متفاوت هستند که انجام هر یک به فراخور درخواست مشتری نیازمند مهارت و تجهیزات خاص می باشد.
بهره گیری از عکاسان حرفه ای با توجه به سوژه تصویر، ما را در کسب رضایت مشتریانمان یاری کرده است.

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی به معنی عکس‌هایی است که با اهداف تبلیغاتی گرفته می‌شوند. عکس‌های تبلیغاتی در مکان‌های زیادی مانند بروشورهای تبلیغاتی، بنرهای شهری، منو غذا و فضاهای مشابهی که نیاز به تقویت متن وجود دارد، استفاده می‌شوند.
عکاسی تبلیغاتی برای معرفی و فروش یک محصول به کار می‌رود و روش‌های زیادی برای استفاده بهینه از عکس‌های گرفته شده در انواع تبلیغات وجود دارد.
عکاسی تبلیغاتی زمینه گسترده‌ای برای فعالیت است که امکان فعالیت در آن برای عکاسان سنتی و مدرن وجود دارد.
عکس‌های تبلیغاتی از محصول یا خط تولید آن، می‌تواند بر طراحی محصول (مانند براقی یک کتری یا عمق بافت یک فرش) و یا بر نحوه استفاده از محصول متمرکز شوند.
کسب ‌وکارهای مختلف اغلب از عکاسی تبلیغاتی برای ترویج نحوه کار خود استفاده می‌کنند.
صنایع غذایی و مُد از عکاسی تبلیغاتی بیش از بقیه صنایع استفاده کرده اند.
با تهیه عکس‌های جذاب از غذاهای مختلف می‌توانیم منوهای جذاب غذایی ایجاد کنیم و یا در مجلات سبک زندگی و آشپزی از آن‌ها استفاده کنیم. این عکس‌ها می‌توانند مستقیماً روی غذا متمرکز شوند و یا اینکه می‌توانند منتقل کننده احساس خاصی باشند.
عکاسی از مُد، شاید شناخته‌ شده‌ترین نوع عکاسی تبلیغاتی باشد. این تصاویر بصورت گسترده‌ای در انواع تبلیغات و مجله‌های مختلف استفاده می‌شوند. تکنیک‌ها و سبک‌های متنوعی در عکاسی تبلیغاتی مد وجود دارد که بسته به کاربرد آن، انتخاب می‌شود.
از عکس‌های کاتالوگی گرفته که جزییات البسه را با ظرافت کامل نمایش می‌دهند تا عکس‌های ژورنالیستی که با قرار دادن البسه در فضایی غیرمعمول، سوژه های خاص ایجاد می‌کنند.

عکاسی صنعتی چیست ؟

عکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که وظیفه آن به نمایش گذاردن دقیق و کامل و باکیفیت محصول می باشد، در این شاخه از عکاسی، عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نورهای دقیق و کامل تلاش می کند تا حد امکان تصوری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود. به بیان ساده تر عکاس صنعتی وظیفه اش این است که نمای کاملی را از کالا برداشت کرده و جهت ارائه به مشتری به کارفرما ارائه کند.
در این میان بعضی از عکاسان صنعتی سعی می کنند با طراحی دکورهای ساده منطبق با کاربردهای کالای مورد عکاسی کمی جنبه کاربردی تر به عکس داده و عکس را از آن سادگی آزاردهنده عموم عکسهای صنعتی نجات دهد که بعضا بسیار سودمند واقع می شود و جذابیت بصری عکس را دو چندان می کند و گاه با اکمی اغراق و بی تجربگی دکور بر سوژه غلبه می کند و خود را در عکس بیشتر به رخ می کشد که این امر به تجربه یک عکاس صنعتی بر می گردد که تا چه میزان و چگونه دکور پس زمینه را تهیه و اجرا کند که به جذابیت کالا کمک کند ضمن اینکه خود دکور در حاشیه قرار داشته باشد

تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

تفاوت عکاسی تبلیغاتی با عکاسی صنعتی چیست؟ همان طور که در بالا گفته شد، عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی شاخه هایی از عکاسی می باشند که به طور طبیعی شباهت های بسیاری به یکدیگر دارند. تنها جنبه ای که می تواند این دو را از هم تمییز دهد این است که در عکاسی تبلیغاتی، تصویر غیر واقعی و با هدف خلق ایده ای تبلیغاتی ارائه می گردد که نیازمند پردازش های بسیاری است تا تصویر را برای استفاده عاری از نقص جلوه دهد. در نتیجه عکاس می تواند از ذهن خود برای پردازش استفاده کند. در نقطه مقابل اما، عکاس صنعتی نمی تواند از این تکنیک استفاده کند. به عبارت دیگر به علت لزوم واقعی بودن تصویر در عکاسی صنعتی، عکاس مجاز به استفاده از تخیل خود برای تاثیر گذاری در بیننده نیست و باید سوژه را به همان صورت که در واقعیت وجود دارد ارائه دهد. برای دستیابی به این هدف عکاس باید مجهز به ابزار مناسب از جمله لنز و دوربین خوب باشد. چرا که برخلاف عکاسی تبلیغاتی که پردازش عکس دارای اهمیت بیشتری است، در عکاسی صنعتی تمرکز روی ثبت تصویر با کیفیت از محصول است و این مستلزم داشتن مهارت بالا و ابزار مناسب می باشد.